* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

STENY V KUCHYNI A KÚPEĽNI NA VIACERO SPÔSOBOV

Chcete zmeniť charakter týchto miestností, ale neviete, ktoré materiály budú vhodné? Predstavujeme naše návrhy.

Kuchyňa a kúpeľňa sú miestnosti, v ktorých sa nachádzame najčastejšie. Zároveň práve ony sú najviac vystavené pôsobeniu vlhkosti a znečisteniu. Dokončovacie materiály, ktoré používame musia byť nielen estetické, ale aj bezpečné a odolné na umývanie a proti vlhkosti. Mohlo by sa zdať, že len málo produktov spĺňa tieto podmienky. Napriek zdaniu je materiálov, ktoré môžeme používať dosť veľa.

Keramické obklady

Je to najpopulárnejší spôsob dokončovania kuchýň a kúpeľní. Nie je to nič zvláštne – obklady sú overený materiál a odolný proti znečisteniu. Aj keď sa podarí zašpiniť obklady farebnou kozmetikou alebo špliechajúcou omáčkou, je ľahké ich vyčistiť. A čo viac, usádzajúca sa para nemá vplyv na ich stav a vlastnosti. Obklady umožňujú aj zábavu s tvarom a farbou – na trhu je dostupných mnoho druhov keramických obkladov rôznych tvarov a farieb.farby do łazienki

Môžeme z nich vytvárať mozaiky a zaujímavé kompozície zvýrazňujúce charakter interiéru.

Drevo a materiály dreveného pôvodu

Mohlo by sa zdať, že drevo vystavené vlhkosti v kuchyni či kúpeľni nie je dobrý nápad. Nie je väčší omyl – správne chránené drevo dodáva šarm často chladným miestnostiam a zaručuje trvanlivosť na mnoho rokov. V kúpeľni sa vynikajúco osvedčilo exotické drevo. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou proti vlhkosti, ako aj peknými farbami. Najodolnejšie proti vlhkosti sú také druhy ako: teak, iroko, jatoba, merbau.

V kúpeľniach sa stali populárnymi dosky z vodovzdornej preglejky dyhované prírodným drevom odolným proti vlhkosti. Je možné použiť vo forme obkladu taktiež masívne drevo. Drevo sa osvedčuje aj v kuchyni! Tento materiál je možné použiť na dokončenie stien nad kuchynskou doskou. Je možné použiť MDF dosky, dyhované preglejky, panely dreveného pôvodu alebo laminované dosky. Je potrebné však pamätať na to, aby sa vyberali len také, ktoré sú chránené proti vlhkosti.

Tapeta

Je to ideálne riešenie pre osoby, ktoré chcú spestriť svoju kuchyňu alebo kúpeľňu vzormi a textúrami. Tapety sú zaujímavým návrhom samozrejme za podmienky, že vyberáme tie správne. V kuchyni a kúpeľni sa osvedčujú vinylové tapety, ako aj zo skleného vlákna. Vinyl zaručuje odolnosť proti vode a chemickým prostriedkom. Máme na výber ploché vinylové tapety, speňované, hladké a štrukturálne. Čo je dôležité, takéto tapety je možné použiť aj vo zvlášť mokrých miestach (napr. v časti sprchy).

Vysokú odolnosť proti vode a detergentom vykazujú taktiež tapety zo skleného vlákna. Rozhodnutie o ich použití je potrebné jednako dôkladne zvážiť – tapety zo skleného vlákna sa odstraňujú pomerne ťažko. Aby sme zmenili charakter stien pokrytých takouto tapetou môžeme ju … premaľovať!

Farba

Farba je neobyčajne praktický, ľahký a lacný spôsob dokončovania stien kuchyne a kúpeľne. Jednako v miestnostiach vystavených vlhkosti sa nemusí osvedčiť obyčajná emulzná farba – musíme vyberať špeciálne, dedikované produkty, napr. farbu Śnieżka kuchyňa – kúpeľňa SILVER FORMULA. Produkt sa vyznačuje odolnosťou proti vlhkosti a čisteniu. A navyše vďaka prísade čistého striebra pôsobí farba protibakteriálne a protiplesňovo, ako aj zaručuje sviežosť a hygienu tak dlho, ako je na stene. Vďaka tomu miestnosti, v ktorých sa zdržiavame nebudú len estetické, ale aj pre naše zdravie bezpečné.farby do kuchni

Farba sa môže používať na minerálne, sadrové podklady, betón, plynobetón, sadrokartónové dosky. Navyše môžu klienti vyberať spomedzi mnohých hotových farieb, ako aj vytvárať vlastné farby v systéme farbenia Śnieżka, vďaka čomu interiéry nadobudnú individuálny charakter.