* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Biela

Biela je najsvetlejšia z farieb, je symbolom čistoty a nevinnosti. Prináša pokoj a príjemnú náladu. Zmierňuje emócie. Je dobrým liekom proti stresu, dáva pocit slobody. Ale príliš veľa bielej, napríklad keď sú všetky steny v tejto farbe, môže vyvolávať pocit osamotenia a smútku. Je vhodná pre osoby, ktoré chcú riadiť svoj život samy, myslieť triezvo, prísť na nové nápady a plány. Nepraje rozhodovaniu. Nie je vhodná pre osoby, ktoré sa cítia osamotené a potrebujú sa rozhodnúť pre správny krok.

Biela má rozjasňujúce a rozžarujúce vlastnosti, a tak ovplyvňuje aj červenú, modrú a zelenú farbu. Jej znakom je to, že v susedstve intenzívnych farieb preberá ich koloristické tóny a takýmto spôsobom potláča svoju strohosť. V jej prítomnosti výrazná farba zmierňuje svoju intenzitu a potláča sa silný kontrast, čo dáva bielej farbe veľké možnosti kombinovania s viacerými odtieňmi danej farby. Biela s modrou, ako aj so zelenou farbou tvorí veľmi svieže a relaxačné kombinácie, ideálne do pracovne. Je vynikajúca aj do detských izieb, kde prevažujúca biela maľba bude vhodným pozadím pre hračky často intenzívnych farieb a detský nábytok.

Biela úžasne ladí so všetkými doplnkami z dreva, od svetlej borovice po tmavý dub podlahy alebo nábytku. Aj sklenené prvky vytvárajú s bielou farbou zaujímavé kompozície. Kombinácie dreveného a skleneného nábytku v spojení s bielymi stenami môžeme použiť ako v obývačke, tak aj v jedálni. Biela doplnená zlatými ozdobami je veľmi ušľachtilou kombináciou, ktorá bude zaujímavo ladiť s výrazne vzorovanou sedačkou v obývačke alebo pokrývkou v spálni. Biela sa ideálne hodí aj do predsiene, keďže to býva pomerne tmavá miestnosť. V nízkych miestnostiach, v ktorých sa biela farba použije na strop a súčasne sa vymaľuje pásik široký päť centimetrov na stene hneď pod stropom, dosiahneme efekt vizuálneho zvýšenia miestnosti.

V kombinácii s pastelovými farbami je biela mäkká, jarná, vyvolávajúca pocit príjemnej sviežosti. Je ideálna do miestností, v ktorých trávime veľa času – jedálne, spálne či kuchyne. Bielu farbu kombinovanú s pastelovými farbami môžeme zvýrazniť farebne intenzívnymi materiálmi s odvážnymi dekormi, ktoré môže dopĺňať farebne zladený nábytok.

Biela fasáda domu vyvoláva dojem čistoty. V spojení s hnedou strechou a okenicami natretými moridlami dom nadobudne ušľachtilý a dôstojný vzhľad. Záhradná zeleň tento efekt zvýrazní.