* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Červená farba

Červená farba je základná farba a patrí medzi teplé farby. Povzbudzuje fyzickú aktivitu, inšpiruje a vyvoláva dobrú náladu. Podnecuje akciu srdca, krvný obeh, posilňuje organizmus a zvyšuje jeho odolnosť. Červená je živá, výrazná a podnecujúca, dáva miestnosti charakter. Je určená pre unavených, ospalých ľudí, ktorí stratili vôľu bojovať, túžiacich po úspechu a zmyslových zážitkoch. Nie je vhodná pre osoby so syndrómom chronickej únavy, s vysokým krvným tlakom a pre ľudí vystavených silnému stresu.

Červená v intenzívnom a sýtom odtieni opticky zmenšuje miestnosť, silno pôsobí na priestor. Dobre sa osvedčila vo forme koloristických plôch a výrazných akcentov v interiéri. Je to ideálna farba do predsiene alebo haly. Naopak by sa nemala používať v miestnostiach, v ktorých sa vyžaduje sústredenie. Červená povzbudzuje chuť do jedla, preto sa hodí do kuchyne a jedálne, a to aj v subtílnych alebo jemných odtieňoch. Svetlé tónovanie červenej dáva miestnosti pocit tepla, ktorý je ideálny v spálni a detskej izbe. Dobre sa v nich býva a príjemne oddychuje. Miernejšie odtiene červenej je vhodné kombinovať so svetložltými a modrozelenými farbami ako ideálne kombinácie pre deti. Výrazná sýta červená farba ideálne ladí s modrosivou, krémovou a hnedými odtieňmi, silno kontrastuje so zelenou, žltou a s modrou.

Červená fasáda domu vytvára dojem silného puta ku domácemu kozubu a zaujímavo kontrastuje so záhradou. Môžeme ju doplniť hnedou strechou a okenicami.