* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Modrá farba

Modrá je jednou zo základných a studených farieb, je však rafinovaná a súčasne aj subtílna. Ovplyvňuje spánok, ale aj podnecuje mozgovú činnosť k práci. Prináša upokojenie a inšpiruje. Symbolizuje úctu a dôveru, najmä tmavomodrý odtieň sa spája s inteligenciou a so stabilitou. Vhodná pre psychicky vyčerpaných jedincov, ktorí potrebujú pokoj a odpočinok. Nevhodná pre zarmútených a nervóznych ľudí.

Jej prednosťou je to, že opticky zväčšuje priestor. Vhodná pre nie príliš veľké miestnosti. Ideálna do spálne, pracovne aj detskej izby. Nevhodná do jedální a kuchýň, považuje sa za farbu potláčajúcu chuť.

Intenzívne tmavé odtiene modrej v kombinácii s bielou alebo odtieňmi fialovej dodávajú charakter hĺbky a sily, čo je ideálna stimulácia k práci. Tmavomodrá s kovovým striebrom je znakom elegancie. Naopak v kombinácii s oranžovou alebo červenou nasycuje miestnosť intenzívnym, veselým koloritom, vhodným pre deti. Bledšie odtiene modrej, ideálne na relax a upokojenie, možno kombinovať s bielou, béžovou alebo krémovou farbou. Na dosiahnutie výraznejšieho efektu môžeme takýto jemný modrý odtieň zvýrazniť zelenou alebo hnedou, čím dodáme izbám prestíž. Modrá ideálne ladí so vzorovanými materiálmi kobercov alebo závesov.

Budova s fasádou modrej farby v spojení so zelenou strechou, okenicami a dvermi sa zaujímavým spôsobom zapojí do jarnej a letnej koloristiky záhrady. V zime rozveselí fasádu, čo evokuje túžbu vrátiť sa do vykúreného domu.