* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Oranžová farba

Oranžová je odvodenou farbou žltej a červenej, spája ich výhody, posilňuje psychiku a mierne povzbudzuje a zvyšuje optimizmus. Je to farba stimulujúca emócie a dokonca aj chuť. Stotožňuje sa s energiou a teplom. V kombinácii so žltou je ideálna do prirodzene studenej kúpeľne. Má rozjasňujúce vlastnosti vhodné do miestností s obmedzeným prístupom denného svetla alebo umelým osvetlením, ako sú predsiene.

Oranžovú sa oplatí využiť ako výrazný doplnok v detskej izbe, a to napríklad v kombinácii s modrou a jemnými odtieňmi zelenej. Veľmi veselou kombináciou je spojenie s rôznymi odtieňmi žltej. Naopak biela dojem z oranžovej farby zmierňuje a takáto koloristická kombinácia je ideálna do obývačky, v ktorej môžeme farbu stien zosúladiť s rovnakými odtieňmi závesov. A práve bielymi doplnkami sa miestnosť farebne utlmí.